Blog Detail Pic

Vuumi Grupp läbis viimase aasta suurima uuenduskuuri

Toimetas Avatar Vuumi Grupp | 04.08.2021 12:58

Vuumi IT, koos kõikide teiste Vuumi Gruppi kuuluvate brändidega läbis viimase aasta suurima uuenduskuuri.


Veebi uus väljanägemine

Viimase aasta jooksul on nähtud ilma mingisuguste suuremate teadaannetega veebilehel märkimisväärseid muudatusi. Üks on veebilehe teema totaalne muutus – kõik Vuumi Gruppi kuuluvad brändi veebid on samat värvi, sama ülesehitusega, kuid neid eraldab teistest brändidest alamdomeen ning logo (ikoon). Sellega lõime olukorra, kus kõikides brändides navigeerimine oleks klientidele ja huvilistele võimalikult mõistlik ja ei teki segadust, et ühe brändi veeb näeb välja ühte moodi ja teine teistmoodi – kui need näevad välja sama ülesehituse ja värvidega, siis on lihtsam navigeerida.


Teabebaas – kõik vajalik ja enamlevinud küsimused ühes kohas

Teise muudatusena (mis on ka hetkel jätkuvalt töös) oleme teinud teabebaasi, millele lisandub ka lähitulevikus õppenurk. Tegemist on kohaga, kus leiab brändi kohta vajamineva informatsiooni, teabe ja õpetused.

Teabebaas on brändidel, kus võiks reaalselt tekkida klientidel antud brändi kohta mingisuguseid küsimusi. Näitena Vuumi IT kus võivad kliendil tekkida küsimusi nii teenuste kui ka toodete osas, ning sellisel juhul on enamlevinud küsimused ja teave teabebaasis välja toodud. Tulevikus tekib sisselogitud kasutajatel võimalus ka teabebaasi lisada nii enda küsimusi kui ka teavet (mis läbivad brändi haldurite poolt täieliku kontrolli, peale mida need teabebaasi ka lisatakse).


Veebivestlus – meie koostööpartner Tawk.to

Lisaks on tekkinud veebilehe alla paremasse nurka veebivestluse võimalus. Juhul, kui meil on võrgus hetkel klienditeenindajaid, siis tekib võimalus kliendil ja huvilisel küsida klienditeenindajalt reaalajas mingisugust informatsiooni, näiteks toodete või teenuste kohta. Juhul, kui klienditeenindajaid saadaval pole, siis töötab vestluse tarkvara kontaktvormina, kuhu on võimalik jätta teade ning esimesel võimalusel vastame ka e-posti teel. Kuna tegemist on meie koostööpartneri Tawk.to veebivestluse võimalusega, siis lähiajal on tulemas ka teenused Vuumi IT teenusekategooriasse, kus abistame kliente Tawk.to kasutusele võtuga ning haldamisega. Lisaks üks roll saab olema üleval toodud teabebaasil ja õppenurgal.

Täpne info on tulemas selle aasta lõpuks.


Mänguserverite rentimine

Ühe uue teenusena alustasime mänguserverite rentimist, sest tänaseks pole juba mitu aastat eesti turul ühtegi ametlikku mänguserverite rentijat olnud. Kahjuks oleme antud teenuse pakkumise uutele klientidele juba pidanud peatama. Olemasolevatele klientidele miskit ei muutu. Antud olukord on tingitud turuolukorrast, kus võimekad serverid renditakse pea kohe välja (ja osadel juhtudel toimub ka juba 2-4 kordse hinnaga serverite eelbroneerimine) ning antud olukorrast tingituna pole meil olnud võimalust tellida võimekate riistvaradega servereid mõistliku hinnaga, kus peal mänguservereid rentida. Lisaks on jõudnud alles nüüd andmekeskustele kohale IPv4 kriis, mis on üksjagu tõstnud serverite rendi kuutasu nii mitmeski andmekeskuses. Ootame olukorra jahenemist (mida on lähiajal ehk oodata) ning toome uutele klientidele taas võimaluse meilt rentida võimekaid mänguservereid.


Hetkel on aga kõik. Töö jätkub – suuremad muudatused on alles ees. Loodetavasti juba selle aasta lõpuks saame tuua teieni veelgi rohkem teenuseid ja tooteid.